Környe-Amazonok: 1:0

(április 18.)

környe-női-friss-képEgy végig kiélezett, pörgős, harcos mérkőzésen múlta felül szombaton a tatabányai Amazonok együttesét Környe női labdarúgócsapata hazai pályán. A meccset a házigazdák roppant idegesen kezdték, s majdnem 10 percnek kellett eltelnie, hogy magukra találjanak, de végül sikerült.

A csapat miután túljutott a kezdeti nehéz időszakon, fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, mezőnyben az ellenfél fölé nőtt. Az Amazonok azonban nagyon jól figyeltek a védekezésre, így a Környe nem tudott nagy helyzeteket kidolgozni. Végül egy védelmi hibát kihasználva Mosolics Szandi szerezte meg a vendéglátók számára a vezetést jelentő gólt. A sikert még két helyzet követte az első félidőben, de egyszer a környei játékos tévesztette el a kaput, egyszer pedig az ellenfél hősiesen blokkolt háromszor gyors egymásután.

A félidőre 1-0val mentek pihenőre a csapatok, és ez a második játékrészben már nem is változott. Nagy lehetőség nélkül telt el a második 35 perc. A vendégeknek volt egy 35 méteres szabadrúgása, amit a szél majdnem besegített, illetve egy veszélyes kiugratása, amire a hazaiak kapusa, Terdik Tamara roppant jól mozdult ki. A másik oldalon több kiugratás is volt, amiből igen komoly ziccer lehetett volna… De ott a volna… Rendre közbejött valami: egy rossz passz, amikor 2-1-ben támadott a Környe, vagy egy gödör, amiből rossz irányba pattant a labda, vagy egy gyors védőjátékos.

Raffai Sándor edző úgy véli, hogy összességében egy szoros, kiélezett, olyan „tipikus egygólos” mérőzést sikerült megnyerni a környei lányoknak. Bár a játékuk minősége meg sem közelítette az előző hetit, küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a társaság.