2013. évi Rendezvénynaptár – Környe

Március

Dátum Esemény Felelős
15.
 
17:00
  
Megemlékezés az 1848/49-es szabadságharcról
Helyszín: Katolikus templom,
Kegyeleti park
       
PH, Kulturális Bizottság, Ált. Iskola, Műv.Ház
15. 16.00       Megemlékezés az 1848/49-es  szabadságharcról
Helyszín: Környebánya, Hősi Emlékmű
PH  ,Svétecz László
23.   9.00 Gyalogtúra  Gubicza István  
26.      Húsvéti barkácsolás   
Helyszín: Tájház     
Német Nemzetiségi ÖK.
Menoniné Pillmann Teréz

Április

Dátum Esemény Felelős
20.   Kerékpár túra Gubicza István
22.   Föld napja
Helyszínek: Ált. Iskola,
Vackor Óvoda, Műv.Ház  
Pákozdi Ferenc,
Trézlné Staudinger  Csilla,
Nikáné Vadász Erzsébet
21. 9:00 Kerékpár-túra Gubicza István
27. 18.00 Tánc világnapja, Kisfaludy gála
Helyszín: Műv.Ház
Trézlné Staudinger Csilla,Szivárvány Táncegyüttes,
László Márta

Május

Dátum Esemény Felelős
1. 8:00 Családi nap
Helyszín: Tópart
PH., Kulturális bizottság
Résztvevők: Környei Mazsorettek
Tömegsport
5. 16.00 Anyák napja
Helyszín: Környebányai Közösségi Ház
PH, Svétecz László
19.       16.00 Májfadöntés
Helyszín: Tájház
Német Kisebbségi ÖK. Menoniné Pillmann Teréz, Szivárvány TE.
25. 14.00 Gyermeknap
Helyszín: Műv.Ház udvar
PH, Kulturális bizottság
Nikáné Vadász Erzsébet
26. 17.00 Orbán nap
Helyszín: Leshegy
PH, Kulturális bizottság, Friedrich Gyula
Résztvevők: Német Dalkör,Szivárvány TE. Német Hagyományőrző Gyermekcsoport
31, 17.00 Művészeti évzáró PH. Trézlné Staudinger Csilla 

Június

Dátum Esemény Felelős
1.   Futóverseny Gubicza István
2.  15:00 Gyermeknap
Helyszín: Környebányai játszótér
Svétecz László
14. 17.00 Ballagás
Helyszín: Ált.Isk

Trézlné Staudinger Csilla
21. 17.00  Tanévzáró ünnepély
Helyszín: Ált.Isk.
Trézlné Staudinger Csilla

Július

Dátum Esemény Felelős
12-13-14. 14. 11.00 Nemzetiségi és Sörfesztivál
Helyszín: Tájház, Sportpálya
PH, Kulturális bizottság, Német Kisebbségi Önkormányzat
Részt vevők: Német Dalkör,
X-Plor Táncegyesület
Szivárvány Táncegyesület
Tömegsport, KSE, HE
Környei Mazsorettek
14. 11.00 
Ünnepi német nyelvű Szentmise Tirhold Karmen, Popovics Milán
14. 12.00 Megemlékezés
Helyszín: Templom mögötti tér

Trézlné Staudinger Csilla

Augusztus

Dátum Esemény Felelős
19. 16.00

Remény-nap
Családi nap

TERVEZÉS ALATT
20. 17.00

Augusztus 20-i ünnepség
Helyszín: Millecentenáriumi park, Sportpálya

PH, Kulturális bizottság

Részt vesz: Német Dalkör

24. 8.00

Gyermek horgászverseny
Helyszín: Tópart

HE., Török Mihály
31. 17.00

Kitelepítési megemlékezés
Helyszín: RK. templom,Kitelepítési Emlékmű

Német Nemzetiségi ÖK, Menoniné Pillmann Teréz
Részt vesz: Német Dalkör

Szeptember

Dátum Esemény Felelős
7. 9.00 Lovaglás
Helyszín: Sportpálya
Gubicza István
21. 14.00 Szüreti felvonulás és bál
Helyszín: Művelődési ház
Német Kisebbségi Önkormányzat
Menoniné Pillmann Teréz
Részt vesz: Német Dalkör, Szivárvány Táncegyüttes
28. 9.00 Kerékpár túra
Helyszín:
Gubicza István

Október

Dátum Esemény Felelős
4. 17:00 Megemlékezés az Aradi vértanukról
Helyszín: Református temető
PH,Kulturális bizottság, Vadász Éva
6. 14:00 Idősek napja
Helyszín: Művelődési ház
Vöröskereszt Környei Szervezete
Eisenbart Győzőné
12.   Dalostalálkozó
Helyszín: Művelődési ház
Német Nemzetiségi Dalkör
Bogár Ferencné
19. 10.00 Futóverseny
Helyszín:
Gubicza István
23. 17.00 Megemlékezés Okt. 23-ról
Helyszín: Református templom,
Művelődési ház, Kegyeleti park
PH, Kulturális bizottság
Tervezés alatt: Születésnapi gálaműsor – Mazsorettek Laczóné Friedrich Rita

November

Dátum Esemény Felelős
15. 17.00 Vackor gála
Helyszín: Műv.Ház
Nikáné Vadász Erzsébet
16. 15.00 10., Jubileumi Márton nap
Helyszín: Műv.Ház
Német Nemzetiségi ÖK., Németek Baráti Köre, Menoniné Pillmann Teréz, Wéber István
Részt vesz: Német Dalkör
Szivárvány TE.
16. 9.00 Gyalogtúra
Helyszín:
Gubicza István

December

Dátum Esemény Felelős
1. 16:00 Adventi gyertyagyújtás
Helyszín: Katolikus templom
PH, Kulturális bizottság
Részt vesz: Vackor Óvoda Kamarakórusa, Német Dalkör, Német Nemzetiségi Gyermekcsoport, Ált. Iskola Énekkara
6. 10.00 Iskolai Mikulás ünnepség
Helyszín: Művelődési ház
Trézlné Staudinger Csilla
igazgató
7. 14:00 Fenyőfa állítás, díszek készítése
Helyszín: Művelődési ház
PH, Kulturális bizottság
10.? 07:00 Bécsi vásár Német Kisebbségi Önkormányzat Menoniné Pillmann Teréz
13. 09:00 Lucázás
Helyszín:
László Márta
14. 14:00 Karácsonyi szöszmötölő
Helyszín: Művelődési ház
Kulturális bizottság, Nikáné Vadász Erzsébet
15. 12.00 Krumpli ebéd
Helyszín: Tájház és Közösségi ház
Környei Karitász, Dr. Árendás József
20. 14:00 Idősek Karácsonya
Helyszín: Művelődési ház
PH, Trézlné Staudinger Csilla, Kulturális bizottság
Részt vesz: Német Gyermekcsoport, Vackor Óvoda Kamarakórusa, Német Dalkör, Ált. Isk. 4. évfolyam, Szivárvány Táncegyüttes
21. 08:00 Karácsony kupa labdarúgó torna
Helyszín: Ált. Iskola tornaterme
Kulturális Bizottság, Török Mihály
24.   Éjféli mise utáni forralt borozás PH,….
31 19.00 Szilveszteri bál
Helyszín: Ált. Iskola tornaterme
PH, Környe Község Képviselőtestülete, Török Mihály