Két aranyérem a Tricepsz váltóról

A környei általános iskola diákjai már évek óta rendszeres résztvevői a népszerű Tricepsz Triatlon Váltóbajnokságnak Tatabányán, s a hétvégi megmérettetést nem akármilyen sikerrel zárták: a 9. alkalommal megszervezett versenyen a negyedikes lányok és fiúk is aranyérmet szereztek, a vegyes csapat pedig 5. helyezést ért el.

Szeptember 14-én a tatabányai Gyémántfürdő területén már a verseny előtt egy órával gyülekeztek a különböző településekről érkező csapatok, köztük a három környei. Ők a II. korcsoportban indultak, azaz, községünket a 2002-2003-ban született fiúk és lányok képviselték. Váltóbajnokságról lévén szó, a csapatok első tagjai 100 métert úsztak, váltótársuk 2 kilométert kerékpározott, míg az együttes utolsó tagjára 1 kilométer futás várt a „pacsi” után.

Az igencsak izgalmas verseny résztvevőinek dolgát kicsit megnehezítette az időjárás, hiszen a hőmérséklet alig érte el a 15 fokot, de végül a környei fiatalok nagyon jól alkalmazkodtak a hőmérsékletingadozáshoz, s a fiúk és lányok is aranyérmet szereztek, míg a vegyes együttes, amely a fiúk kategóriájában indult, az 5. helyet szerezte meg.