A mezőny több mint negyede környei volt

20150409_144716Az országban elsőként rendezett Tata városa térségi Diákolimpiai előversenyt a Hegyi- terepfutó szakágban április 9-én. A gyönyörű tavaszi időben a nehéz, de futható pályának. összesen 102, köztük 29 környei induló vágott neki, a szervezők külön köszönetüket is kifejezték községünk diákjai számára, amiért ilyen szép számmal érkeztek a versenyre.

A sportolók belekóstolhattak a hegyi futás nehézségeibe, rejtelmeibe, s a dobogós helyezettek örömét növelte, hogy az érmeket Stépán Zsolt volt válogatott távfutótól, a Magyar Hegyifutó Szövetség elnökétől vehették át.

20150409_150555Az első Térségi Hegyifutó Diákolimpiai előversenyen a környei diákok közül korcsoportjában aranyérmet szerzett Szemeti Zétény és Lopez Vega Hamka Emma, a dobogó második fokára állhatott fel Labossa Luca és Kerecsényi Ákos, harmadikként ért célba Adamek Lili, s negyedik helyen végzett Kohl Dániel.

Valamennyi környei indulónak és felkészítőnek gratulálunk a szép eredményekhez!