Szép helytállás a mezei futóversenyen

Hat környei diák vett részt a Magyar Atlétikai Szövetség által szervezett Sport XXI. program mezei futóversenyén Tatabányán, a Csónakázó-tónál, ahol szép számmal versengtek a gyerekek. A népes mezőnyben a Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola nevezői közül Nagy Miksa és Kohl Dániel érte el a legjobb eredményt.

A Közép Dunántúli régióból az U11 és U 13-as korosztályt közel 300 gyerek képviselte a Magyar Atlétikai Szövetség által szervezett Sport XXI. program mezei futóversenyén. A környei iskolából hat diák vett részt a rangos versenyen U11-es kategóriában, ahol 127 nevező indult az 1 500 méteres távon, melyen a sportszerű rajtot követően hatalmas verseny vette kezdetét. Aki az első 200 métert „elfutotta”, az lassabb üzemmódba kapcsolt. A környei iskolások közül Nagy Miksa teljesített a legkiválóbban, ő a 35. helyen végzett, s Kohl Dániel alig maradt el tőle, hiszen negyvenedikként ért célba. Balaskó Patrik, Horthy Ákos, Kucsera Zsolt és Végh Viktória a tisztes középmezőnyben zárta a versenyt.