Nem véletlenül, hiszen a 2.b verses összeállításából is egyértelműen kiderült: most már az olyannyira áhított vakációé a főszerep.
Az ünnepségen Magyarits Katalin igazgató értékelte a mögöttük hagyott tanévet. Mint fogalmazott, ismét mozgalmas hónapokat zárt az iskola közössége: a számtalan rendezvény, tanulmányi és sportverseny mellett szinte minden nap újabb pedagógiai feladatokat tartogatott. A tanulók ugyanakkor idén is számos szép eredménnyel öregbítették az intézmény hírnevét, amelyre méltán lehet büszke az egész közösség. Az igazgató kiemelte, hogy nemcsak a kitűnő tanulók érdemelnek elismerést, hanem azok is, akik egész évben szorgalmasan dolgoztak, kitartó munkájukkal fejlődtek, és a tőlük telhető legjobb eredményt érték el.
Az idei tanév tanulmányi eredményei ismét kiválóan alakultak. A 2–4. évfolyam átlaga 4,62, a felső tagozaté 4,13, míg az iskola összesített átlaga 4,37 lett. A nyolcadikosok sikeresen vették az egyik legfontosabb mérföldkövet is: a pályaválasztást. Közülük 19-en gimnáziumban, 21-en technikumban, 6-an pedig szakképzésben folytatják tanulmányaikat. Az igazgató köszönetet mondott valamennyi pedagógusnak, a szülőknek, a Szülői Munkaközösségnek, valamint Környe Község Önkormányzatának az egész éves támogatásért és együttműködésért.
A tanévzárón öt, négy évtizedes pedagógusi pályafutását lezáró kollégától is elköszöntek. Horti Károlyné, Tóth Zsoltné Mező Viktória, Kenessey Ildikó, Kubicza Mihályné és Fejszés Zsuzsanna a köznevelésben végzett áldozatos munkájuk elismeréseként vehették át a Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter által adományozott Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.
Magyarits Katalin gondolatai zárásaként jó pihenést, tartalmas élményeket és balesetmentes nyári szünetet kívánt valamennyi diáknak. Beszédében arra kérte a gyerekeket, hogy a vakáció örömei mellett figyeljenek saját és társaik biztonságára, tartsák be a közlekedési és fürdőzési szabályokat, valamint a rollerezés során is legyenek kellően elővigyázatosak, használjanak védőfelszereléseket, fejvédőt.
A tanév végén hagyományosan jutalmazták azokat a diákokat is, akik kitűnő tanulmányi eredményükkel, példamutató szorgalmukkal és kiemelkedő teljesítményükkel érdemelték ki az elismerést.
Kitűnő bizonyítvánnyal zárták a 2025–2026-os tanévet:
1.a: Bencze Natali, Dusa Kitti Rozina, Friedmann Gergő, Nagy Lilla, Nika Lilla Luca, Orosz Liliána, Schlepp Kristóf Ferenc, Szabó Elena, Tamási Zénó.
1.b: Áncsák Zente János, Majoros Mira, Mezősi Zente, Molnár Zétény, Morgenthál Alexa Anna, Rezes Patrícia, Senkár Panna, Szegedi András, Wittmann Lívia.
2.a: Bartus Zalán, Bokros Kristóf Ferenc, Falusi Zsófia, Horváth Áron, Kis Réka, Magda Olivér, Specziár Lilla, Tisza Nolen, Tisza Norina, Vona Dóra Ágnes, Vona Gréta Anna.
2.b: Hajdu Eszter, Iványi Dávid, Mészáros Erik Leon, Raffai Flóra.
3.a: Bagi Kamilla Bianka, Bartók Izabella, Cseh Márton Sándor, Szappanos Attila Simon, Vanya Lilia.
3.b: Áncsák Luca Borka, Barcza Balázs, Kovács Bendegúz, Lőrincz Péter, Miklós Dorka Réka, Ronyecz Zsófia, Semsei Laura.
4.a: Bokros Bianka, Polovitzer Anna, Rehák Fanni.
4.b: Friedmann Bennett, Gulyás Bella, Lipcsei Tamás, Román Szofi, Szabó Anna Lilla, Szabó Csenge.
5.a: Makovics Fanni.
6.a: Riezing Bence, Vona Éva Viktória.
6.b: Dóczi Dávid, Iványi Henrietta, Iványi Noémi, Tóth-Fazekas Boglárka.
7.a: Móra Milán, Ruff Botond.
7.b: Román Lili.
8.a: Kun Jázmin, Hamburger Gréta.
Az Évfolyam tanulója elismerést minden tanév végén azok a felső tagozatos diákok vehetik át, akik kiemelkedő tanulmányi eredményükkel példát mutatnak társaiknak. Az idei tanévben az 5. évfolyamon Makovics Fanni, a hatodikon Iványi Henrietta és Iványi Noémi, a hetediken Ruff Botond, míg a végzősök között Kun Jázmin érdemelte ki a rangos elismerést.
A tanévzárón a művészeti iskola legkiválóbb növendékeit is jutalmazták.
A Tojásszedők Táncegyüttes kitűnő tanulói: Sztancsik Luca, Kis Réka, Kis Emília Júlia, Németh Letícia, Pöck Koppány, Pöck Zétény, Milcsevics Kloé.
A Hejgetők Táncegyüttes kitűnő tanulói: Áncsák Luca Borka, Erdősi Alina, Friedrich Aisa Bianka, Jelenfi Flóra, Kardos Bertalan, Kucsera Ramóna, Novák Zoltán, Papp Fanni, Szűcs Noel, Tóth-Pál Petra.
A Kotyolók Táncegyüttes kitűnő tanulói: Csík Emília Mirella, Harmati Kristóf, Juhász Ádám Imre, Futó Máté, Lakatos Raul Roland, Senkár Janka, Spilman Bence, Spilman Enikő, Sziklai Luca, Szilicsán Botond, Szilicsán Péter, Vona Éva Viktória.
A Széltolók Táncegyüttes kitűnő tanulói: Bálványos Zita, Csánó Levente, Koródi Izabella, Kószás Balázs, Krüpl Adrienn, Laki Lili, Ruff Botond, Sztancsik Mátyás, Szabó Mátyás, Timár Hanna.
A grafika tanszak díjazottjai: Bagi Kamilla Bianka, Bartus Marcell, Halmai Dániel, Horváth Noel, Kukucska Kitti, Mátyók Milán Miklós, Metercsik Tímea, Nagy Szintia, Specziár Máté, Szécsényi Dávid, Batári Eszter Mónika, Bokros Bianka, Gigs Ryans, Gulyás Bella, Hegedűs Anna, Komáromi Izabella, Kovács Zselyke, Mátyók Zsófia, Molnár Botond, Wittmann Csaba, Barta Boglárka Erzsébet, Hamza Zoé Rebeka, Kaszás Benjamin, Szőcs Dorka, Tóth-Fazekas Boglárka, Baumgartner Bence Bálint, Boda Izabella Magdolna, Jakab Adelina Zoé, Pirityi Eliza Eszter, Rózsa Hanna Lili és Vona Éva Viktória.
A felső tagozatos osztályok között minden évben gazdára talál a Vándorserleg, amelyet a legjobb tanulmányi eredményt elérő közösség érdemel ki. Kollárné Paragi Éva osztálya, a 6.b megismételve a tavalyi sikerét, másodszor hódította el a serleget, ezúttal 4,35-ös tanulmányi átlagával.


























































