A polgármester hagyományosan a nyugalmazott munkatársakat is köszöntötte a Közösségi és Tájházban az önkormányzat, valamint a két intézmény Szülői Munkaközössége nevében.
A mai ünnepség már sok-sok éves hagyomány, és nekem az Író tanítónéni jut az eszembe, aki alsó tagozatban arra tanított, hogy mindig pontosan fel kell készülni, és ugyanezt tanultuk korábban az óvodában is. S ez nincs másként az életünk során sem. A mai ünnepségre is már napokkal ezelőtt megkezdődött a felkészülés, rengeteg ember rengeteget dolgozott, és nagyon bízom benne, hogy a mai alkalom is ad egy kis energiát az ünnepeltek számára, hiszen az életnek is megvan a ritmusa, mint az évszakoknak. Ha jön az ősz, a tél, egy kicsit elfárad a természet és pihennie kell. Az iskolában, óvodában ez másként van, május végére, június elejére fáradnak el az intézmények munkatársai, ezért is bízom benne, hogy a mai találkozó, a vendéglátás, a beszélgetés energiával tölt fel mindenkit a tanév zárásáig – fogalmazott a polgármester, s gondolatai zárásaként mindenki számára köszönetét fejezte ki az egész éves munkájáért, amely – mint mondta – nemcsak szűkebb környezetünkben példaértékű.
Az ünnepelteket Kotyolók Táncegyüttes szólótáncosai, Csík Emília Mirella, Spilman Bence, Vona Éva Viktória, Futó Máté, Spilman Enikő és Lakatos Raul Roland gömöri táncokkal köszöntötte, majd a már hagyományos vendéglátás részeként 75 ízletes csülök került az asztalokra, és természetesen a gyönyörű „köszönöm” rózsák a program végén az ünnepeltek otthonaiban a vázákba.

























































