arrow-left Vissza

Megkezdődött a tanév: Környén is a törvény szerinti szigorításokkal

Megkezdődött a tanév: Környén is a törvény szerinti szigorításokkal
Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
2024. augusztus 31.

A Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai számára is megkezdődött az új tanév augusztus 30-án. A tanulók között megszeppenve sorakoztak a kis elsősök, akik – bár tavasszal már megismerkedtek a hatalmas épülettel, a tantermekkel, tanító nénikkel – az évnyitón a nyolcadikosoktól immáron az intézmény címerével díszített nyakkendőt is átvették, azaz „hivatalosan” is „Kisfaludys” diákokká váltak.

„Sok a kérdés. Lesz új tantárgy? Ki és hogyan változott? Jön új gyerek? És új tanár? Vagy valaki távozott? Annyi minden vár idén ránk, állok én is elébe, vágjunk bele hát vidáman az idei tanévbe!” – hangzott el a 2.b osztályosok műsorában, és az óvodások verse után máris érkeztek a válaszok Magyarits Katalin igazgatótól.

Az intézmény vezetője elsőként azokat a jelentős karbantartási munkálatokat, fejlesztéseket, beszerzéseket emelte ki, melyek a környei önkormányzat felelősségteljes anyagi támogatásával valósulhattak meg a nyár folyamán. Látványosan a főépület tornatermi folyosója szépült meg, az összes ajtót felújították, lefestették, és megújultak az öltözők is, a köves udvarra egy teqball asztalt vásároltak.

Nyugdíjba vonult Benczikné Benkő Edit, új pedagógusként érkezett Soós Krisztina és Nedves Péter, az 1.a osztályfőnöke Staudinger Ágota, az 1.b-é Kubicza Mihályné.

A nyár folyamán olyan törvényeket fogadtak el, amelyek a mi iskolai életünket is érintik, ezért a helyi, házirendben szabályozott alkalmazását ismertetnem kell veletek – folytatta az igazgató.

A mobiltelefon és egyéb digitális, infokommunikációs eszközök tanórai és egyéb foglalkozásokon való használatának szabályai:

Az intézmény álláspontja, hogy infokommunikációs eszközöket a szülők (mobiltelefon, tablet, laptop, audioeszközök, okosóra stb.) NE engedjenek az iskolába behozni. Amennyiben a tanuló behozza azt, köteles a táskájában kikapcsolt állapotban tartani a tanítási idő egész tartama alatt (az óraközi szünetekben is). Ha a tanuló a szabályt megszegi, az eszközt a pedagógus elveszi tőle, leadja a titkárságon, ahonnan kizárólag a szülő viheti el előre egyeztetett időpontban. A behozott eszközért az intézmény felelősséget nem vállal.

A mobiltelefon és egyéb digitális, infokommunikációs eszközök tanórán kívüli foglalkozásokon a pedagógussal előre egyeztetett módon használhatóak (pl.: osztályprogramokon).

Az iskola tulajdonát képező infokommunikációs eszközöket a tanulók csak a pedagógus jelenlétében és irányításával használhatják.

A tanítás végén/hazamenetel előtt az iskola előterében a gyermek már előveheti telefonját (okosóráját) a táskájából, ha például szükséges értesítenie a szülőt a hazaindulásáról.

A jogszabály által tiltott tárgynak minősített tárgyakat az iskolába behozni tilos.

A tiltott tárgy behozatalát az iskola igazgatója engedélyezheti egészségügyi vagy pedagógusa pedagógiai indokkal a tanulmányi rendszerben azzal, hogy rögzíti:

a) a birtoklás és használat célját,

b) az engedély érvényességének időtartamát (tanórán, foglalkozáson, tanítási év) továbbá a

c) birtokolható tárgyat.”

 

Bízom benne, hogy ezen törvényi rendelkezések iskolánkra alkalmazott szabályait megértettétek és be is fogjátok tartani őket, s így sikerül majd zökkenőmentesen élni az iskolai mindennapjainkat – zárta az ismertetőt Magyarits Katalin, majd három diák sikeréről számolt be és adta át jutalmaikat. Tardoskedden, Környe testvértelepülésén májusban rendezték meg a XXIII. Kistérségi és Nemzetközi Amatőr Képzőművészeti Versenyt, ahol Soós Dóra Vivien harmadik, Süli Nóra második, Juhász Enikő első helyezést ért el.

Kapcsolódó galériák
Széchenyi támogatás logó Széchenyi támogatás logó