Több mint félszázan a horgászversenyen

A 14 horgász összességében majdnem 80 kiló halat fogott ki, annak több mint harmadát egyetlen ifjú horgász, Kószás Viktor, akinél 25.48 kg-ot mutatott a mérleg, így fölényesen nyerte meg a versenyt, és a 14.2 kg-os kifogott pontyért még a legnagyobb halért járó kupát is „bezsebelhette”. A második helyért járó ajándékot ifj. Laki Gyula (11.25 kg) vette át Török Mihály egyesületi elnöktől, harmadik lett Komolai József 9 kilóval, negyedik Decsi Zoltán 5.24 kilóval, és ötödik Szőke Ferenc 4.22 kilóval.
A horgászok és a déli harangszóra érkező vendégek hagyományosan egy-egy tál babgulyás mellett elemezték ki a délelőtti eredményeket, miközben apránként elkezdtek gyülekezni a szintén hagyományos vízi program, a kenuzás hírére. A rutinosabb, vagy éppen kezdő kenuzásra várók vízre szállás előtt Gubicza István intelmeit hallgatták. A 18 év alattiak számára kötelező, a többieknek pedig ajánlott mentőmellények felvétele előtt az is elhangzott, hogy „mindenki kapcsolja be”! Mert „előfordult már olyan, hogy mentésnél megragadták, kihúzták a mellényt, csakhogy nem volt benne az ember”. Az eltelt években előforduló vízbeborulások kapcsán korábban Gubicza István azt javasolta, hogy „aki borul, az kapaszkodjon a lapátba és irány a part”. Ezúttal azonban a Tatabányai Polgári Védelmi és Kutató Mentő Egyesület motorcsónakjából szakemberek kísérték a programot, s – mint később kiderült – egy beborulásnál „jól is jöttek”…
Mindeközben a sportpályán is zajlott az élet, hiszen 35. alkalommal rendezték meg az Auerhammer János Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Emléktornát, ezúttal a Bakonysárkány, Kecskéd, Tardoskedd, Zsámbék, és természetesen a Környe csapatainak részvételével.
Az összecsapások előtt Süli István Árpádné Auerhammer Ágnes köszöntötte a megjelenteket, majd a megnyitón Varga Katalin önkormányzati képviselő, a Kulturális, Oktatási, Sport és Nemzetiségi Bizottság elnöke, kiemelten a családtagokat, Süli István Árpádné Auerhammer Ágnest, Auerhammer János lányát, unokáját Süli Orsolyát és férjét, valamint a dédunokákat, Grétát és Hédit.
Jani bácsi fia sajnos már az égi labdarúgópályán rúgja a bőrt, talán édesapjával passzolgatnak, hiszen ő az NBI.B-ben focizott évekig, ahogy Ágnes is egészen magas fokon művelte a labdasportot, 5 éven át erősítette a Tatabányai Bányász NBI-es női kézilabda csapatát. Sportos család volt az övék, talán a szülőktől örökölték meg a gyerekek a sport iránti szeretetet, nem is csoda, hiszen szinte itt nőttek fel ezen a pályán. Ez az emléktorna azért jött létre egykor, hogy emlékezzünk Jani bácsira és feleségére, mert nélkülük nem lett volna foci Környén, ennek megteremtésében, életben tartásában elvitathatatlan érdemeik voltak. Nem ismerték azt a szót, hogy fáradtság. Önzetlenül, térítésmentesen végezték a dolgukat, mosták a mezeket, pucolták a stoplisokat, meszelték a pályát, foltozták a hálót. Mindketten szívükön viselték ezt a sportot a fiatalság mozgását. Úgy szól a mondás, hogy sose felejtsd el honnan jöttél! Ezzel, az immár 35 éve megrendezett emléktornával tisztelgünk Jani bácsi és felesége előtt, bebizonyítva, hogy nem felejtjük őket, azt, hogy általuk indult a labdarugó sport Környén, és hogy idáig eljutott, annak alapjait ők teremtették meg, ezért mindig hálás szívvel gondolunk rájuk – fogalmazott az elnök.
A reménységek közül a kupát idén a Kecskéd hódította el, második helyen végzett a Zsámbék, harmadikon a Környe, negyediken a Bakonysárkány, ötödiken a Tardoskedd.
A legjobb játékosnak a kecskédi Schmidt Gergő bizonyult, a legjobb hálóőrnek a bakonysárkányi Kemény Szilveszter. A gólkirályi elismerést Egri Levente (Környe SE, 5 gól) vehette át, míg a legjobb hazai játékosnak járót Tóth Dominik.